Przejdź do głównej

Regulamin

Zasady naszego serwera minecraft.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy serwerem gry Minecraft o nazwie AxolotlMC.pl, świadczącym usługi gry dla naszej społeczności. Naszym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska dla wszystkich graczy, gdzie mogą cieszyć się wspólną zabawą i tworzyć niezapomniane chwile.

Ogólne zasady

Gdy pierwszy raz dołączysz na serwer, automatycznie akceptujesz regulamin serwera. Za podstawowe kary grozi kara wyciszenia, wyrzucenia albo bana. Każda kara jest ostateczna i nie podlega dyskusji, jedyną rzeczą która podlega dyskusji, są bany. Zabrania się podszywania się pod innych graczy, w szczególności pod członków administracji, będzie to karalne od razu banem.

Administracja

Administracja serwera nie jest zobowiązana do przywracania przedmiotów, doświadczenia, działek, waluty itp. graczom nawet w przypadku problemów serwerowych. Jednak pamiętaj, że administracja to również ludzie! Mamy gorsze chwile i dni. Celowe "dręczenie" administracji może skutkować karą w postaci bana. W niektórych sytuacjach administracja może odstąpić od ściślego przestrzegania regulaminu, jeśli działanie lub przedmiot jest uznane przez administratora za szkodliwe.

Zabrania się korzystania z modów, resource packów, launcherów (huzuni itp.), które wspomagają rozgrywke. Tak samo zabronione jest korzystanie celowe z bugów gry albo serwera na swoją korzyść, albo wprowadzanie celowe w błąd. Aktualna lista dozwolonych modyfikacji gry:

  • Optifine, Sodium i wszystkie optymalizacyjne (mod)
  • Minimapa (mod)
  • Lunar Client
  • Zwiększona gamma (mod)
  • Dynamic Light (zmiana w plikach gry)
  • Simple Voice Chat
  • Lithematica

Jeśli nie wiesz czy dana modyfikacja jest dozwolona, zapytaj o to administrację.

Zabraniamy także korzystania z tzw. multikont czyli więcej niż 1 konta na serwerze. Jeśli masz rodzeństwo które też gra na naszym serwerze należy nam to zgłosić w tickecie. Wszystkie takie czynności będą karalne banem

PVP

Na naszym serwerze staramy się o przyjazną atmosferę, aby nasz serwer głównie opierał się nie na walce i rywalizacji. Na naszym serwerze zabraniamy czegoś takiego jak Tp&Kill czyli teleportacji po czym zabijania. Pamiętaj iż możesz w każdej chwili wyłączyć opcje PVP wobec ciebie na serwerze poprzez /pomoc.

AFK dla korzyści

Samo afczenie (stanie w miejscu przez długi czas) na serwerze nie jest zabronione, lecz zabrania się tworzenia tzw. "afczarek" czyli maszyn, które będą przenosiły gracza w inną pozycje, aby serwer nie wykrył, że dana osoba jest AFK. Takie zachowanie, aby uzbierać więcej playtime (tzw. gwiazdek) będzie karane resetem postępu.

Grief

Na naszym serwerze nawet jeśli ktoś nie ma działki nie oznacza to iż może ją zniszczyć! Na naszym serwerze panuje całkowity zakaz griefu i niszczenia terenu (poprzez np. kopanie dziur w ziemi wielkości chunka, stawianie randomowych bloków, niszczenie drzew do połowy itd.) Tak samo tyczy się to robienia pułapek na świecie, są one zabronione i grożą banem.

Kradzieże

Kradzieże w światach takich jak The_End czy Nether oraz OVERWORLD, są surowo zabronione. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, użytkownik może otrzymać karę od ostrzeżenia, przez bana czasowego, a nawet do bana permanentnego.

Mapa

Mapa główna nie będzie resetowana, do czasu nowej edycji. Jedynymi światami, które podlegają resetu, są to The_End, gdy będzie widać, że te światy są pogriefowane oraz oblootowane całe. Przed resetem możesz zgłosić administracji swoją farmę w świecie The_End, i zostanie ona przeniesiona na nowy świat. Przedmioty które zostały wygenerowane przez serwer, nie należą do nikogo i nie mogą być zabierane przez graczy na własność (czyli działką nie mogą być obejmowane na przykład: wioski, portale do endu itd.)

Zachowanie na czacie

Na chacie obowiązuje całkowity zakaz łamania NETYKIETY. Nie wolno obrażać/wyzywać innych użytkowników serwera, zabrania się reklamowania rzeczy nie związanych z siecią axolotlmc.pl. Rozmowy prywatne i/lub nieodpowiednie dla postronnych graczy powinny toczyć się w wiadomościach prywatnych.

Celowe przeszkadzanie administracji, gdy próbuje wyjaśnić problem z innym/i graczem/ami grozi ostrzeżeniem/mutem/wytepaniem w inną lokację. Gdy gracz będzie to robił dalej, będzie permanentnie zbanowany.

Wsparcie serwera poprzez Ko-Fi

Istnieje możliwość wsparcia naszego projektu poprzez zakup rzeczy z naszego sklepiku na ko-fi lub zakupu subskrybcji rangi axolotl której permisje znajdują się opisane na naszym serwerze pod /warp axolotl. Po zakupie danej rzeczy należy skontaktować się z nami poprzez ticket, w celu uzyskania zakupionego przedmiotu.

Końcówka

Pragniemy stworzyć przyjazne i bezpieczne środowisko, w którym wszyscy gracze mogą cieszyć się rozgrywką. Dlatego prosimy o szanowanie tych zasad i wzajemną troskę o dobro serwera i naszej społeczności.